Balık Burcu Özellikleri

Balık Burcu Özellikleri

Balık Burcu Genel Özellikleri

Balık burcu, burçlar kuşağının son burcudur ve bu nedenle diğer burçlardan olumlu veya olumsuz özelliklerin bir araya geldiği burç olarak bilinir. Balık burcu için hiçbir şeyin sonu olmadığını söylemek gerekiyor. Tüm burçlar arasında en mistik düşünceye sahip olanlar bu burcun insanlarıdır. Her konuda yetenekleri vardır ancak çoğu Balık burcu bunun farkında değildir ya da değerini bilemez. Yeteneğinin farkında olan ve değerini bilen Balıklar ise diğerlerinden daha üstün olabilir ancak bunu kimseye belli etmemeye çalışır. Bunun nedeni ise övünmeyi sevmemesinden kaynaklanır.

Balık burcu insanlarının genel olarak sakin görünümleri vardır ancak iç dünyalarında bu durum öyle değildir. Kimsenin bilmediği ve anlayamayacağı fırtınalarla boğuşurlar. Onların düşüncelerinde, sakinliğinde ve fırtınalarında sonsuzluk vardır. Balık burcu insanları hayal güçleri ile dikkat çeker. Hayal kurmayı ve peşinden gitmeyi çok sever ancak abarttıklarında ise, kurdukları hayal dünyasında kaybolabilirler. Önsezileri inanılmaz derece güçlüdür. Planlama konusunda da yeteneklidir, ileriyi görebilir ve ona göre hareket eder.

Balık burcu insanları mantığı ile hareket ediyor gibi görünse bile aslında duygusaldır. Duyguları, sanıldığından daha yoğun ve derindir. Gizemli, çözülemez kişilikleri vardır. Onunla herkes anlaşamaz. İç dünyasını pek açığa vurmaz ve bu şekilde daha rahat ettiğini düşünür. Balık burcu, kendinden önceki tüm burçlardan özellik taşıdığı için renkli ve eğlenceli insanların burcudur. Merhamet seviyesi yüksektir. Kimseyi kolay kolay kırmaz ve üzmez. Çok tatlı ve içten konuşarak insanları rahatlatır ancak sinirlendiklerinde durum tersine dönebilir. Sözleriyle insanları kolaylıkla kırıp, üzebilir ve sonrasında çok pişman olur. İhtiyacı olan herkese yardım etmek ister. İyi huylu, yumuşak kalpli ve çok duyarlıdır.

Balık burcu ilgiden hoşlanır. İlgi görmediği sürece kırılır ve içine kapanır. Hiçbir derdini ve sorununu paylaşmaz. Duyguları sürekli olarak değişkenlik gösteren Balık burcu insanlarının ruhsal olarak sıkıntı çekmeye yatkın olması doğaldır. Onların en büyük arzusu huzur ve rahatlık bulmaktır. Çoğu Balık burcu insanına dışarıdan bakıldığında sert ve otoriter görüntü vardır. Sert görüntü bütün Balıklar için geçerli olmasa bile iyi huy ve yumuşak kalp hepsi için geçerlidir. Genel olarak hisleriyle hareket ettiği için bu konuda ona en büyük engel duygularıdır. Her zaman doğru olanı bulsa bile zaman zaman yanlış adımlar atabilir.

Balık insanları fazlasıyla hassastır. Tüm burçlar içerisinde onun kadar renkli ve hayalleri ile yaşayan başka burç yoktur. Kurdukları hayallerin gerçeğe dönüşmesi için bıkmadan, usanmadan çabalayabilir. Gerçeğe dönüşmeyecek hayaller ise onu fazlasıyla mutsuz edecektir. Başarılı ve mutlu olmak istiyorsa, olabilecek hayaller kurmaya alışmalıdır. Aslında çoğu Balık burcunun iki farklı karakteri vardır ancak iki karakterinde iyi olduğunu belirtmek gerekir. Değişken duygular ve yeniliğe açık olmaları hayatlarının her alanında boy gösterebilir. Zaman zaman yüzleri gülerken birden asılabilir. Kolaylıkla umutsuzluğa kapılabilecek kişilikleri vardır. Hassas olmaları, kolayca pes etmelerinin en büyük nedenidir.

Balık burcu insanı araştırmayı ve daha sonra karar almayı sever. Sezgilerine bu konuda güvenir. Zorlandığı her konuda hayal gücünü devreye sokar. Şartlar ne olursa olsun, daima kibar ve naziktir. İnsanları bu yönleri ile kendisine hayran bırakabilir. Ruhsal olarak sorun yaşayan ve gerçeklikten uzak olan Balıkların ne zaman ne yapacakları pek belli olmaz. Bu konuda karmaşa hâkimdir. Aldıkları olumlu veya olumsuz etkilerden dolayı, tutarlı ya da tutarsız, iyi veya kötü davranışlar sergileyebilirler. Konuşmayı ve izah etmeyi sevdikleri için çevresinde çok fazla insan vardır. Arkadaş çevreleri geniştir ve gerçekten değer verdiği insanlar için her şeyi yapmaya hazırdır ancak kendisini anlamayacak insanlar için de kendilerini anlatmak için çok fazla çaba göstermezler.

Balık burcu insanlarının düşünce yapısı pratiktir ve bu nedenle her türlü sorunun karşısında kolaylıkla çözüme gidebilir. Şartlar ne kadar kötü olursa olsun, kendilerini bu durumdan çıkartacak bir yol mutlaka bulurlar. Balık burcu insanları için para önemlidir. Kimi zaman gereğinden fazla tutumlu olsa ve bu davranışı insanları kızdırsa bile, paranın zor kazanıldığının farkındadır. Giyim konusunda iyi oldukları için sahip oldukları parayı rahatlıkla kıyafete harcayabilirler. Balık burcu insanları iş hayatına önem verir. Sorumluluklarının farkındadır ve asla yapması gerekeni aksatmaz. Bu nedenle başarıdan başarıya koşar.

İlginizi çekebilir : Günlük Burç
Balık Burcu Özellikleri